0

Ka ndërruar jetë 19 vjeçarja, Nazlie Sherifi e cila ishte duke u trajtuar në QKUK.

Nazlie Sherifi kishte pak shpresë pasi i riu nga komuna e Deçanit, Valmir Aliçkaj pati deklaruar hapur se do t’i dhurojë veshkën asaj.

Pas njoftimin për vdekjen e Nalizes, Aliçkaj është shprehur shumë i dëshpëruar.

Kjo gjë u bë e ditur nga kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, i cili njoftoi se ka biseduar me të riun, Aliçkaj.

Postimi i plotë:

Para pak minutash ndërroj jetë vajza qe bashkëvendasi ynë Valmir Aliçikaj, i shtyer nga humaniteti për te shpetuar një vajzë 19 vjeçare doli vullnetar të ja dhuroj veshken.

E takova dhe fola me Valin sot pas vdekjes se Nazlijes,ishte i dëshpëruar e tejet i merzitur qe nuk mundi te ja shpetoj jetën!

Ngushëllime familjes!

BR.

SHPËRNDAJE