0

Vendi është goditur nga një tërmet shumë i fuqishëm.

Një tërmet me magnitudë 4.6 shkallë të Rihterit ka goditur Kroacinë. Epiqendra e tij është qytetit Seline, në Zadar të Kroacisë.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja ndërkombëtare që njofton për të gjitha tërmetet në botë.

Aktualisht nuk ka shumë informacione se a ka dëme në njerëz dhe dëme materiale.

SHPËRNDAJE