0

Ky është Lulzim Sopi dhe ish-bashkëshortja e tij, Sebahate Sopa që mbetën të vr’arë sot në mëngjes në lagjen Emshir në Prishtinë.

Çifti kanë qenë të divorcuar dhe vazhdimisht kanë pasur mospajtime mes vete, kanë treguar burimet.

Duket se deri tek akti tragjik i vr’asjes së ish-bashkëshortes ka ardhur për motive xhelozie.

Banorët kanë thënë për InseksOnline, se i dyshuari fillimisht ka qëlluar viktimën, i ka bërë disa hapa nga vendi i aktit dhe është kthyer për të kryer vetëv’rasjen.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pajetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit dhe mjekët emergjent”, ka bërë të ditur për IndekOonline, zëdhënësi i Policisë së rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

SHPËRNDAJE