0

284 është numri i rasteve të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Pos rasteve të reja, edhe 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e këtij virusi, përcjell ORAvip.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se rastet e reja me Covid-19 janë nga gjithsej 26 komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 112 raste, Pejë 29 raste, Prizren 21 raste, Ferizaj 19 raste, Gjakovë 12 raste, Fushë-Kosovë 10 raste, Gjilan 10 raste, Mitrovicë 10 raste, Podujevë 10 raste, Suharekë 8 raste, Deçan 6 raste, Kaçanik 5 raste, Vushtrri 5 raste, Istog 4 raste, Lipjan 4 raste, Kamenicë 3 raste, Klinë 3 raste, Rahovec 3 raste, Drenas 2 raste, Mamushë 2 raste dhe nga një rast komunat Graçanicë, Junik, Malishevë, Obiliq, Skenderaj dhe Viti.”- thuhet në njoftim./ORAvip/

Komunat dhe vendbanimet e rasteve të reja me Covid-19:

SHPËRNDAJE