0

Hazal Türesan është një ndër aktoret më të përfolura turke.

Ajo arriti sukses të madh si në Turqi ashtu edhe në vende të tjera duke u bërë kështu shumë e pëlqyer, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Jaseminit’ në serialin turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Jashtë nga seriali ajo duket se ka ndryshuar shumë sa mezi njihet, ajo që e ka bërë të duket edhe më ndryshe janë flokët e zeza dhe të gjata./ORAinfo/

SHPËRNDAJE