0

Alp Navruz po vazhdon të jetë një ndër aktorët më të njojhur të kinematografisë turke.

Me rolet e tij ai arriti të jetë shumë I njohur sin ë publikun turk ashtue dhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në pulikun shqiptar së fundi po bëhet shumë I pëlqyer me rolin e tij të ‘Xhenkut’ në serialin e njohur, ‘Mos ma lësho dorën’.

Ai është shumë i përfolur sidomos për lidhjet e tij.

E së fundi ai ka dalë në darkë me të dashurën e tij të re dhe e cila mund të quhet si një ndër më të bukurat e Turqisë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE