0

Vahide Percin është një ndër aktoret më të njohur të kinematografisë turke.

Ndonëse luajti në shumë seriale e filma të tjerë, roli që e bëri të njohur të publik është ai I ‘Gonylit’ në serialin e popullarizuar, ‘Nëna’, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me këtë rol.

Ajo në vitet e fundit ka vuajtur nga sëmundja e kancerit dhe tani është e shëruar.

E duket se e ka marrë vetën shumë mirë pas kësaj sfide./ORAinfo/

SHPËRNDAJE