0

Aktorit të njohur i vdes motra në moshën 36 vjeçare.

Motra e aktorit të popullarizuar amerikan, Jamie Foxx, ka vdekur ditën e djeshme (e hënë).

Komediani 52 vjeçar lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi të publikuar të hënën në Instagram, me një mbishkrim të gjatë duke treguar se ajo ka ndërruar jetë.

Ajo ishte 36 vjeçare.

“Unë them tranzicion sepse ajo do jetë akoma gjallë, kushdo që e njihte motrën time, e dinte se ishte një ndritë e ndritshme”, shtoi Foxx për Dixon.

Një burim i afërt me artistin tregoi për revistën People se motra e tij vdiq më 19 tetor.

Një burim i afërt me Foxx transmetoi revistën People se Dixon vdiq më 19 Tetor.

Dixon ka lindur me sindromën Down nga prindërit Louise Annette Dixon dhe George Dixon në shtator të vitit 1984.

E ndjera kishtë një raport shumë të mirë me aktorin, ndërsa u vendos nga Texas në Kaliforni, të jetonte me Foxx pasi mbaroi shkollën e mesme në vitin 2002.

SHPËRNDAJE