0

Ibrahim Tatlises është këngëtari më i njohur turk dhe quhet ndryshe si ikona e muzikës turke.

Me këngët e tij ai u bë i njohur dhe shumë I pëlqyer edhe në publikun e huaj e sidomos me këngët : ‘Aramam’,’Mavi’ dhe ‘Haydi soyle’, përcjell ORAinfo.

Ai për një kohë të gjatë ishte në një gjendje jot ë mirë shëndetësore dhe si pasojë e kësaj ai u detyrua të martohet në spital në vitin 2011.

Tani, ai është shëruar dhe duket se është nkthyer në gjendje shumë të mirë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE