0

A ekziston ngjyra magjike e cila i rri mirë çdo tonaliteti lëkure? Përgjigjja është po, madje jo një, por katër sosh!

Leatrice Eiseman, drejtoreshë e Institutit Pantone, thotë se si disa ngjyra u rrinë mirë të gjithëve, sepse kanë të njëjtë balancën e ngrohtë dhe të ftohtë në vetvete, transmeton Telegrafi.

Edhe një mënyrë interesante për bartjen e kësaj ngjyre është edhe kombinimi me ngjyrat kontraste, p.sh. me të kuqen.

T’i kujtojmë edhe fustanet e gjata tirkiz, të cilat i ka bartur Kate Middleton dhe na ka treguar se si kjo ngjyrë mund të duket super.

SHPËRNDAJE