0

Miram Cani është shumë e njohur dhe e dashur për publikun tonë, njihet edhe si e dashura e Albanit.

Nga lidhja me këngëtarin Alban Skenderaj, ata kanë edhe një vajzë, shkruan ORAinfo.

E pas kaq kohe bashkë, ata kanë vendosur që zyrtarisht të martohen.

Këtë e kanë treguar vet ҫifti përmes postimeve të Instagram.

Pamjet nga martesa e tyre janë me të vërtetë përrallore./ORAinfo/

Më poshtë mund të lexoni shkrimin e ҫiftit për martesën e tyre:

PO!

U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin.

U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare!

U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar.

Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit.

Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit.
Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise.

PO … deri sa vdekja te na ndaje!

SHPËRNDAJE