0

Këngëtarja nga Shqipëria, Bleona Qereti, është njëra ndër femrat më të bukura shqiptare.

Sot është një ditë e veçantë për Belona Qeretin, këngëtarja, e cila prej vitesh jeton dhe punon në Amerikë sot feston ditëlinjen. Sipas biografisë së publikuar në internet, Bleona u lind më 14 maj të vitit 1979, pra ajo sot feston 40-vjetorin e lindjes.

Edhe përkundër moshës që ka, Bleona me pamjen dhe stilin duket si të ishte në të 20-tat. Ajo karrierën e ka filluar qysh në moshën e re, fillimisht duke marrë pjesë në festivale për fëmijë, ndërsa gjerë tani ka një karrierë të bujshme muzikore.

“Su Di Noi” titullohet projekti i fundit i këngëtares, të cilin e ka publikuar në muajin janar dhe deri tani kjo këngë ka mbledhur mbi 1 milionë klikime. /rtv21

SHPËRNDAJE