0

Furkan Andic është aktori shumë i njohur dhe i pëlqyer turk e që suksesin e tij arriti ta shtrijë edhe jashtë kufijve kombëtarë.

Në publikun shqiptar ai u bë i njohur dhe shumë i pëlqyer sidomos me rolin e tij të ‘Sinanit’ në serialin e njohur ‘Hakmarrje e ëmbël’, përcjell ORAinfo.

Ai njihet edhe si një ndër aktorët më të bukur turk.

E të tillë e ka edhe të dashurën. Ai është i lidhur me aktoren shumë të njohur turke, Dilan Cicek Deniz dhe që pritet së shpejti të bëjnë edhe dasëm./ORAinfo/

SHPËRNDAJE