0

Alp Navruz është aktori i njohur turk që me rolet e tij arriti të jetë I njohur jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Suksesi i tij arriti edhe në publikun shqiptar, në të cilin u bë I njohur e pëlqyer me rolin e tij të ‘Sinanit’ në serialin turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell ORAinfo.

Ai përveç që u bë I njohur si aktor shumë I suksesshëm, famën e madhe e arriti sidomos me pamjen e tij.

U përfol një lidhje e mundshme në mes të tij dhe aktores së njohur, Basak Parlak, mirëpo së fundi mediat turke flasin për ndarjen e tyre./ORAinfo/

SHPËRNDAJE