0

Furkan Andıç është për momentin një ndër aktorët më të pëlqyer dhe më të përfolur në kinematografinë turke.

Ishte roli i ‘Tunkatit’ në serialin ‘Hakmarrje e ëmbël’ ai që e bëri shumë të njohur ndonëse ka luajtur edhe në shumë filma e seriale të tjera, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar u bë I njohur dhe I pëlqyer po me këtë rol.

Mediat turke flasin se ai tani është në prag të martesës me aktoren shumë të njohur turke Dilan Çiçek Deniz./ORAinfo/

SHPËRNDAJE