0

Shyhrete Behluli është emri I këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore shqiptare.

Ajo është një dër më të pëlqyerat e zhanrrit të saj dhe një ndër më aktivet, përcjell ORAinfo.

Shyhretja është e angazhuar shumë në mbrëmje e festa të ndryshme si në Kosovë ashtu edhe jashtë saj.

E sot, ajo po qëndron në Zvicërr ku edhe mori një mirënjohje shumë të veçantë nga një shoqatë shqiptare atje./ORAinfo/

SHPËRNDAJE