0

Këndojnë këngën për nënën e bijën, Shkurta dhe Gresa përloten në kanagjegj.

Mbrëmë është mbajtur kanagjegji i këngëtares së njohur, Gresa Behluli.

Kjo festë është mbajtur në qytetin e Prizrenit ku pjesë e të cilës përveç familjarëve dhe shoqërisë të ftuar ishin edhe shumë fytyra publike si: Mihrije Braha, Motrat Mustafa, Remzie Osmani, Shqipe Abazi, Edona Llalloshi etj.

Në këtë ditë të rëndësishme, Gresa dhe Shkurta kanë kënduar një këngë me tekst emocionues kushtuar nënës dhe bijës, me të cilën i përlotën të gjitha të ftuarat, shkruan rtv21.

SHPËRNDAJE