0

Ozcan Deniz është aktori dhe këngëtari shumë i pëlqyer shqiptar.

Ai është tash e një kohë të gjatë pjesë e kinematografisë turke dhe me rolet e tij arriti të ketë shumë fansa nëTurqi dhe jashtë saj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ai u bë i njohur me rolin ‘Farukut’ në serialin shumë të njohur, ‘Nusja nga Stambolli’.

Ai është shumë i përfolur sidomos për jetën e tij private.

Faruk tani është shkurorëzuar nga gruaja, e arsyeja sipas tij është shpenzimet e mëdha të ish gruas së tij./ORAinfo/

SHPËRNDAJE