0

Hande Ercel është aktorja shumë e njohur dhe e pëlqyer nga kinematografia turke.

Edhe pse luajti në shumë filma e seriale, është roli i ‘Selinit’ në serialin ‘Vajzat e Diellit’ ai që e bëri tejet të njohur, përcjell ORAinfo.

Selini është shumë e përfolur edhe për jetën private sidomos për lidhjet e saj.

Ajo tani është një lidhje me këngëtarin e njohur, Murat dalkilic dhe së fundi janë parë në një dasmë bashkë dhe që të dy kanë shkëlqyer./ORAinfo/

SHPËRNDAJE