0

Hande Ercel është një prej aktoreve më të suksesshme turke.

Me rolet e saj, ajo arriti të jetë shumë e njohur si publikun shqiptar ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Roli që e bëri shumë më të njohur është ai i ‘Selinit’ në serialin, ‘Vajzat e Diellit’.

Para pak muajsh ajo humbi nënën, dhe sot ‘Selin’ ka festuar ditëlindjen.

E për këtë asaj i kanë bërë edhe surprizë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE