0

Murat Yildirim është një prej aktorëve më të pëlqyer të kinematografisë turke.

Ai luajti në shumë filma e seriale dhe pothuajse në të gjithë i mori rolet kryesore, përcjell ORAinfo.

Roli që e bëri shumë të njohur në publikun turk dhe atë të huaj është ai i ‘Savashit’ në serialin, ‘Dashuri dhe ndëshkim’.

‘Savashi’ është shumë i përfolur për jetën private e sidomos për lidhjet e tij, ndonëse janë ndarë, savashi ka qenë i martuar për disa vite me aktoren e njohur, Burçin Terzioğlu./ORAinfo/

SHPËRNDAJE