0

Këngatrja Adelina Ismajli, është një nga këngëtarët më të suksesshme dhe më të dashura p[ër publikun shqiptarë.

Ajo tashmë aktive në projektet e saj muzikore.

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Adelina Ismaili vitin 2019 e filloi me një befasi të këndshme për fansat e saj. Artistja publikoi këngën “Sa 1000 engjuj” më 1 janar të shoqëruar edhe videoklip, shkruan rtv21.

Vetëm dy ditë pas lansimit të kësaj kënge Adelina ka treguar se kujt i dedikohet kënga.

“Kjo këngë i dedikohet engjëllit tim.. asgjë tjetër nuk ka rëndësi dhe kurrë nuk do të ketë”, ka shkruar ajo në një video të publikuar.

Në video shihet djali i Adelinës, Uliksi duke e dëgjuar këngën “Sa 1000 engjuj”. Kënga deri më tani numëron mbi 94 mijë klikime.

SHPËRNDAJE