0

Leyla Lydia Tuğutlu është tash e sa kohë një prej emrave më të përfolur të kinematografisë turke.

Ajo me rolet e saj arriti të bëhet e suksesshme dhe tejet e pëlqyer si në publikun turk ashtu edhe ën atë të huaj, shkruan ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Pelinit’ në serialin shumë të pëlqyer turk, ‘Hakmarrje e ëmbël’.

Ajo konsiderohet edhe si një ndër më të bukurat e Turqisë dhe të tillë duket se e ka edhe të dashurin, gjë e cila vërehet në paraqitjet e tyre bashkë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE