0

Vahide Percen është aktoja shumë e njohur nga kinematografia turke.

Me rolet e saj arriti të jetë shumë e pëlqyer si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar u bë tejet e pëlqyer me rolin e saj të ‘Gonylit’ në serialin, ‘Nëna’.

Ajo për disa vite ishte e sëmurë nga kanceri, mirëpo, tani ajo është shëruar dhe duket se është kthyer në jetën e saj normale./ORAinfo/

SHPËRNDAJE