0

Asli Enver është një prej aktore më të pëlqyera të momentin në kinematografinë turke.

Ajo suksesin e saj e zgjeroi edhe jashtë kufijve turk dhe në atë shqiptar u bë tejet e njohur me rolin e ‘Surejas’ në serialin ‘Nusja nga Stambolli’, përcjell ORAinfo.

Asli tani është në lidhje me këngëtarin e njohur, Murat Boz.

Ai është edhe në jurinë e The voice of Turkey, e ajo e surprizoi atë duke këng=duar këngët ‘Arnavut kaldirimi’ e që në shqip do të thotë ‘sheshet e shqiptarëve’./ORAinfo/

SHPËRNDAJE