0

Furkan Andic është aktori shumë i njohur turk.

Me rolet e tij ai arri të tëjë shumë i njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ai u bë i njohur me rolin e ‘Sinanit’ në serialin shumë të njohur, ‘Hakmarrje e ëmbël’.

Ai përfolet shumë për jetën private sidomos për lidhjet e tij.

Dhe ndonëse nuk e keni ditur, ai ka qenë i lidhur me aktoren e njohur turke, Afra Saracoglu./ORAinfo/

SHPËRNDAJE