0

Labinot Tahiri është këngëtari nga Ferizaj që u bë i njohur për publikun shqiptar që në daljen e tij të parë në skenë.

Ndonëse nisi karrierën si këngëtar, ai në këto vitet e fundit ka sfiduar veten edhe në profesione të tjera, përcjell ORAinfo.

Ai ka dise vite që merret me punë vullnetare duke ndihmuar kështu shumë familje me vështirësi ekonomike, për të vazhduar më vonë edhe si politikan dhe tani gëzon epitetin deputet i Kuvendit të Kosovës.

Ai ëshë i martuar para disa viteve dhe është baba I tre fëmijëve.

Fëmijët e tij janë rritur aq shumë sa që na bën të mendojmë se Labi ka filluar të ‘plaket’./ORAinfo/

SHPËRNDAJE