0

Aktori i spanjoll Stenoi Garcia apo siç njihej me emrin “Ali El Adib” në serialin “Kloni”, arriti që të bëhet një nga aktorët më të dashur edhe për publikun kosovar.

“Kloni” është serial spanjoll i cili u shfaq në Radiotelevizionin 21, e që shoqërohej me ngjarje interesante e plotë intriga.

Jashtë serialit, shumica e personazheve kanë ndryshuar, disa merren me aktrim e disa me profesione tjera, e mbase shumica prej tyre iu kujtohen. Ndër personazhet më të njohura të serialit ka qenë edhe Stenoi Garcia apo siç njihej me emrin “Ali El Adib”, si tip mjaft interesant.

Stenio Garcia ka lindur në prill të vitit 1933, në Mimoso do Sul, Espirito Santo. Ai është aktor dhe regjisor, i njohur për serialin “Me you them” i vitit 2000, O Dono do Mundo (1991) dhe A Muralha (1968). Përveç karrierës, aktori kishte dy martesa të dështuara.

Nga martesa e dytë ka dy fëmijë, shkruan rtv21.tv Tani ai është i martuar me Marilene Saade, pas një lidhjeje 11-vjeçare.

Ata janë të martuar që nga viti 2009. Edhe bashkëshortja e tij është aktore e njohur.

SHPËRNDAJE