0

Nazan Kesal ëshë emri I një prej aktoreve më të suksesshme të kinematografisë turke.

Me rolet e saj ajo u bë tejet e pëlqyer jo vetëm në publikun turk por edhe në atë të huaj.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Faziletit’ në serialin e njohur, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Mirëpo, ajo pas serialit duket se ka ndryshuar shumë sa mezi njihet./ORAinfo/

SHPËRNDAJE