0

Ishte ndër ngjarjet më të rënda në vend.

Me dhimbje të thellë dje iu dha lamtumira e fundit zëvendësministrit të Diasporës, Arian Dacit.

Ai ndërroi jetë dy ditë më parë, si pasojë e rënies së një orteku në Brezovicë, shkruan ORAinfo.

Ariani ishte djali i vetëm i akademikut dhe ish-kryeparlamentarit, Nexhat Dacit dhe zonjës Zineta.

Por, ajo që habiti të gjithë ishte mungesa e nënës së tij në varrim, madje asnjë reagim as në rrjetet sociale.

Postimi i saj i fundit, është urimi për Vitin e Ri, 2019.

Padyshim, se humbja e fëmijës, është gjëja më e vështirë që mund t’a përjetojë një nënë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE