0

Linda Torres vdes në moshën 67 vjeçare nga COVID-19.

Linda Torres, e njohur më shumë për paraqitjen në serialin “Big Ang”, ka vdekur.

Linda Torres, e cila shihej shpesh në “Big Ang” dhe “Mob Wives”, vdiq të enjten nga ndërlikimet e COVID-19 në Spitalin Universitar Staten Island në New York. Ajo ishte 67 vjeç, shkruan USA Today.

Torres ishte shoqja e Angela “Big Ang” Raiola dhe u diagnostikua me COVID-19 nëntë javë më parë, transmeton lajmi net. “Ajo kishte pneumoni të dyfishtë COVID”.

Motra e saj tha se “ajo dhe vajza e Torres po prisnin që ajo të fitonte luftën sepse ne e njihnim si një grua të fortë gjithmonë. Ne me të vërtetë nuk mendonim se kjo do të përfundonte në këtë mënyrë”.

Shoqja e saj tha se ajo ka kujtime të bukura për shoqen e saj, e cila ishte gjithmonë jeta e festës, dhe e përshkroi atë si gjithmonë pozitive dhe argëtuese. Ajo shtoi se ishte domethënëse që Torres vdiq në Ditën e Prillit dhe të Enjten e Shenjtë.

SHPËRNDAJE