0

Në moshën 63 vjeçare ka ndërruar jetë aktori i njohur amerikan.

Aktori, Larry Jenkins ka vdekur në moshën 63 vjeçare.

Aktori thuhet se vdiq nga një sulm në zemër.

Larry nisi karrierën në vitin 1987 në “Crisis in the Vally”, e më pas u shfaq në seri të shumta si: “M.A.S.H”, “The White Shadoë”, “Ben City Blues” dhe “Finder of Lost Loves”.

Gjithashtu ai ishte producent dhe regjisor edhe i shumë projekteve të njohura kinematografike.

Artisti la pas një fëmijë, Jeffrey Jenkins.

SHPËRNDAJE