0

Mimoza Mustafa vazhdon të jetë këngëtare shumë e dashur për publikun tonë.

Në skenën muzikore ajo u inkuadrua dy dekada më parë.

Në çdo këngë që ka sjellë, ka arritur të marr pëlqimin e publikut, duke pasur afër vetes numër të madh fansash.

Edhe pse kanë kaluar më se 20 vite që është fytyrë publike, ajo çka bie në sy është bukuria e saj, ku përkundër viteve ajo shfaqet dhe duket si vajzë e re.

Pikërisht sot, ajo feston ditëlindjen duke mbushur plotë 46 vite jetë.

E në këtë ditë ishte vajza Rozafa ajo e cila u kujdes që ta urojë nënën me fjalët më të mira që ekzistojnë.

“Sa më shumë vite që mbush, bëhesh më e bukur. Urime te dua nani ma e mira”.

Urime!

SHPËRNDAJE