0

Learta duket se po i ‘sfidon’ edhe brendet me të mëdha botërore me stilin e veshjeve që i prezanton ajo në dyqanin e saj, ‘Mia Matin’.

Reja e kënëgtares së mirënjohur shqiptare, Shyhrete Behlulit, ka hapur njërin ndër dyqanet me fustanet elegante më të bukura në Kosovë, shkruan ORAinfo.

Fustanet e saj i kemi parë shumë gjatë këtij fundviti, sidomos tek këngëtaret që kanë qenë prezente ne xhirimet e ndryshme për Vitin e Ri.

E ato që më së shumti i kanë veshur fustanet e Leartes janë Shyhretja dhe vajza e saj Engji. Fustanet që së fundi Learta ua ka zgjedhur atyre duket se po u rrinë aq bukur dhe që i kanë bërë të shkëlqejnë në skenë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE