0

Sabri Fejzullahu është ndër këngëtaret me të njohur në trojet shqiptare.

Është legjendë e muzikës, këngëtar i pa zëvendësueshëm në skenën muzikore shqiptare.

Karizmatik edhe sot e kësaj dite, ani pse në të 70-tat e tij. Sabri Fezjullahu ka treguar që është njeri i kohës, artist qe nuk skadon.

Edhe jeta private e tij ka bërë shumë përshtypje, madje që në vitet e para të karrierës së tij muzikore dhe artistike.

Sabriu nga martesa e parë kishte dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë, me të cilët edhe është parë shpesh, e i ka përmendur në disa intervista në revistën Kosovarja.

Gruaja e dytë e Sabriut, Nera, është zonjë e nderuar dhe gjithashtu e njohur për publikun, ndërkohë që pak kush di diçka rreth gruas së parë. Kush ishte, si dukej…?

“RTK” në një emision nga arkivi, ka shfaqur disa xhirime të vjetra ku Fejzullahu shihet teksa i këndon një femre, e cila, sipas Kosovares, ishte gruaja e tij e parë.

Mund ta shikoni këtu:

SHPËRNDAJE