0

Deniz Baysal është aktorja turke dhe një ndër më të njohurat.

Suksesi i saj depërtoi edhe jashtë kufijve turk, duke u bërë e njohur edhe më gjerë, përcjell ORAinfo/

Në publikun shqiptar ajo u tejet e pëlqyer me rolin e ‘Hazanit’ në serialin e popullarizuar, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ajo është shumë e përfolur për jetën private, e sidomos për lidhjet e saj.

Para pak vitesh ajo ishte e lidhur me Furkan Andiç, e që konsiderohet si një ndër aktorët më të bukur turk./ORAinfo/

SHPËRNDAJE