0

Nazan Kesal është aktorja shumë e njohur turke e që me rolet e saj u bë e pëlqyer jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Në publikun shqiptar ajo u bë shumë e njohur me rolin e saj të ‘Faziletës’ në serialin shumë të njohur turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell ORAinfo.

Ajo është një ndër personazhet më të përfolura të kinematografisë turke.

‘Fazilet’ tani është e martuar dhe në fotot që i shohim duket se ajo është e dashuruar kokë e këmbë në burrin e saj./ORAinfo/

SHPËRNDAJE