0

Beren Saat është aktorja turke që me rolet e saj arriti të bëhet shumë e njohur në Turqi dhe më gjerë.

Ndonëse luajti në shumë filma e seriale të tjerë, me rolin e ‘Fatmagylit’ ajo u bë tejet e pëlqyer në publik, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar u bë e njohur me po këtë rol.

Kaq vite pas seriali, ‘Fatmagyli’ ka ndryshuar shumë sa mezi mund të njihet që është ajo./ORAinfo/

SHPËRNDAJE