0

Ajo është një ndër aktoret më të njohura turke.

Hazal Turesan u bë shumë e pëlqyer jo vetëm në publikun turk por edhe në atë huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Jaseminit’ në serialin shumë të popullarizuar,’ZOnja Fazilet dhe të bijat’.

Pas serialit ajo ka ndryshuar kaq shumë sa mezi po njihet./ORAinfo/

SHPËRNDAJE