0

Çaglar Etugrul është aktori shumë i njohur turk.

Ai arriti që me rolet e tij të bëhet shumë i njohur sin ë publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ai u bë i njohur me rolin e ‘Jagzizit’ në aerialin shumë të popullarizuar, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Menjëherë pas përfundimit të këtij seriali, ai u angazhua në një project të ri dhe pranë vetës ka aktoren më të njohur, Meriç Aral./ORAinfo/

SHPËRNDAJE