0

Bota e muzikës në zi, ka humbur jetën muzikanti shumë i njohur.

Muzikanti i njohur, Sam Jayne, ka ndërruar jetë në moshën 46-vjeçare, shkruajnë mediat e huaja.

Ai ishte zhdukur më 6 dhjetor dhe miqtë filluan një fushatë në rrjete sociale për të gjetur këngëtarin.

Sipas Pitchfork, ai u gjet në makinën e tij dhe një hetim paraprak nuk tregoi asnjë ‘shenjë të krimit’.

Zeke Hoëard, shok i grupit të Jayne “Love and Laughter”, e ka konfimuar lajmin nëpërmjet Instagramit.

“Sam ynë i dashur nuk është më me ne, por do të qëndrojë gjithmonë në mendjen tonë. Ju lutem respektoni privatësinë e familjes tonë.

SHPËRNDAJE