0

Deniz Baysal është një prej aktoreve më bukura të kinematografisë turke.

Me rolet e saj, ajo u bë e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAifno.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin esaj të ‘Hazanit’ në serialin shumë të pëlqyer, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ajo tani është në prag të martesës dhe dasmën e saj ka zgjedhur ta bëjë në një prej vendëve më të bukura të Turqisë e që është Çesme./ORAinfo/

SHPËRNDAJE