0

“Hasreti” është bërë e njohur në Kosovë përmes serialit “Më fal”.

Aktorja turke Gözde Duru i dha jetë rolit të “Hasretit” në serialin “Më fal”.

Ajo është shumë më ndryshe për nga pamja fizike, një “Hasret” me flokë më të gjata dhe shumë më elegante.

Ajo është mjaftë aktive në rrjetet sociale, kështu duke publikuar imazhe nga më të ndryshmet.
“Hasreti” u lind në Turqi në vitin 1987, shkruan rtv21.

Aktorja 32 vjeçare përfundoi shkollën në Departamentin e Radio Televizionit të Universitetit Başkent. Ndërsa, në vitin 2011, ajo mori hapin e saj të parë në karrierën e saj të aktrimit me serinë “Al Yazmalım”.

Në serialin “Beni Affet”, Gozde fillojë të njihet me karakterin e “Hasretit”, një vajzë që me çdo kusht dëshiron ta fitojë dashurinë e një burri të martuar. Kujtojmë se aktorja Gözde Duru apo “Hasreti” është martuar në vitin 2015 me Gokçe Belge.

SHPËRNDAJE