0

Ozcan Deniz është aktori dhe këngëtari shumë I njohur turk, dhe që suksesin e tij e shtriu jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Edhe në publikun shqiptar u bë I njohur, e sidomos me rolin e ‘Farukut’ në serialin e njohur ‘Nusja nga Stambolli’, përcjell ORAinfo.

Me këtë rol ai u bë shumë i njohur ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera.

Ai tani është i martuar dhe gruaja e tij duket të jetë shumë më e re se ai./ORAinfo/

SHPËRNDAJE