0

Gjithçka që dihet deri tash për privimin e Albert Krasniqit nga babai i tij.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytet.

Skender Krasniqi dyshohet se ka privoi djalin e tij, sipërmarrësin Albert Krasniqi.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 në rrugën “Ndue Perlleshi”, në Prishtinë.

Babai i viktimës, aktualisht i prangosur, është prangosur nga Policia e Kosovës dhe është konfiskuar mjeti me të cilën dyshohet se është kryer veprimi.

“Ejani se e privova djalin”, kështu e ka denoncuar rastin babai i Albert Krasniqit.

Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin.

“Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen.

Aktualisht jemi në fazen fillestare të ndërmarrjes se veprimeve hetimore dhe atyre të ekzaminimit të vendngjarjes në funksion të ndriçimit të plotë të këtij rasti”, konfirmon policia.

Dyshohet se viktima ka pasur probleme familjare dhe ka kër’cënuar që disa ditë familjarët e tij për t’ia plotësuar kushtet që kërkonte.
Babai pasi e ka kryer aktin ka njoftuar vetë policinë.

Albert Krasniqi ishte i martuar me ish-missin e Kosovës Besa Gashi, ndërsa së fundmi ata i dhanë fund martesës së tyre, pasi kishin pasur kriza edhe në të kaluarën.

Nga martesa e tyre ata kanë edhe një vajzë.

Ndërsa, para 7 orësh i ndjeri e kishte postuar një fotografi të vajzës së tij, në mbishkrimin e së cilës shkroi “dashuria e babit”.

Krasniqi ishte i përfshirë në plag’osjen e reperit nga Shqipëria Noizy në qendër të Prishtinës.

Plagosja kishte ndodhur më 13 shtator të vitit 2016 .

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i pla’gosur.

Ndërsa, Albert Krasnqi ishte dënuar nga Gjykata me 6 muaj burgim me mundësinë që dënimin ta shlyejë me para.

Vendimi i gjykatës e ngarkonte Krasniqin edhe me një dënim shtesë prej 8 mijë eurosh për veprat e tjera në aktakuzë.

Shpallja e gjykimit është bërë në një seancë ku dy të akuzuarit nuk kanë marrë pjesë.

SHPËRNDAJE