0

Është një ndër aktoret më të njohura të kinematografisë turke.

Me rolet e saj, Nazan Kesal u bë tejet e pëlqyer jo vetëm në publikun turk por edhe në atë të huaj.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Faziletit’ në serialin e njohur, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Në fotot e vjetra të ‘Faziletit’ shohim sa e bukur ka qenë ajo kur ishte e re dhe shtatzëne./ORAinfo/

SHPËRNDAJE