0

Nazan Kesal është një prej aktoreve më të suksesshme të kinematografisë turke

Me rolet e saj ajo u bë tejet e pëlqyer jo vetëm në publikun turk por edhe në atë të huaj.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e ‘Faziletit’ në serialin e njohur, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

E jashtë nga serialit ajo është e martuar me aktorin e njohur Ercan Kesal, dhe që poashtu ka qenë presonazh kryesor në shumë seriale e filma turq./ORAinfo/

SHPËRNDAJE