0

Nazan Kesal është tani një prej aktoreve më të njohura të kinematografisë turke.

Me rolet e saj, ajo arriti të jetë shumë e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAifno.

Në publikun shqiptar, ajo u bë e njohur më rolin e ‘Faziletës’ në serialin,’Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Jashtë nga seriali ajo është e martuar dhe ka një djalë, e kjo është një ndër fotot më të bukura të saj me familjen./ORAinfo/

SHPËRNDAJE