0

Nazan Kesal është një prej aktoreve më të suksesshme të kinematografisë turke.

Rolet e saj të shumta u bënë tejet të njohura jo vetëm në publikun kombëtar por edhe atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar u bë e pëlqyer me rolin e ‘Faziletit’, në serialin shumë të popullarizuar, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

E pas serialit, ajo ka ndryshuar kaq shumë, e në disa foto që publikohen ajo shihet se edhe i janë thinjur flokët./ORAinfo/

SHPËRNDAJE