0

Ozcan Deniz është një prej emrave më të përfolur në Turqi.

Edhe pse është edhe këngëtar, ai në publik u njoh më shumë si aktor dhe si i tillë mori famë të madhe, përcjell ORAinfo.

Suksesi i tij depërtoi edhe në publikun shqiptar në të cilin u bë I njohur me rolin e ‘Farukut’ në serialin, ‘Nusja nga Stambolli’.

Ndonëse nuk e keni ditur, para disa viteve ai ishte i martuar me aktoren e njohur, Nurgul Yesilcay e që në publik njihet me rolin e ‘Gylserenit’ në serialin, ‘Paramparca’./ORAinfo/

SHPËRNDAJE